Фінальні збори по проекту ERASMUS+ FABLAB (5-8.02.18)

51496109 779259422429451 4837228374776610816 n5-8 лютого 2019 р. проектна команда Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця взяла участь у фінальних зборах партнерів в рамках міжнародного проекту ERASMUS+ FABLAB. Зустріч, яка відбувалася в Університеті Генту (Бельгія), була присвячена підведенню підсумків трьохрічної роботи в рамках проекту. На зборах були присутні партнери з фаблабів і університетів консорціуму проекту з України, Білорусі, Великобританії, Португалії, Іспанії, Франції та Бельгії.

Під час фінальних зборів обговорювалися результати виконання завдань за всіма робочими пакетами, структура та стан підготовки фінальної звітності та питання сталого розвитку фаблабів в післяпроектний період. Делегації університетів звітували про результати, досягнуті протягом трьох проектних років та розробляли плани подальшого функціонування університетських фаблабів.

Під час екскурсії до фаблабу в Університеті Генту учасники зустрічі обмінялися досвідом організації роботи фаблабів, відвідали декілька лабораторій та університетський цех дослідного виробництва.

Головною метою проекту ERASMUS+ FABLAB було створення мережі університетських фаблабів – сучасних фабрик-лабораторій для технічної творчості, 3D-моделювання, 3D-друку, прототипування, робототехніки. Можна з упевненістю стверджувати, що ця мета успішно досягнута – в трьох університетах України (Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя) та в двох університетах Білорусі (Білоруський національний технічний університет, Білоруський державний університет) створені та успішно працюють 5 фаблабів. Серед них – фаблаб ХНЕУ ім. С. Кузнеця, який минулого року відкрив вільний доступ для студентiв, школярів та всіх бажаючих до сучасного обладнання, що необхідне для технічної творчості – 3D-принтерів, лазерних різаків, фрезерувальних станків, наборів і конструкторів Arduino, плат Raspberry і датчиків для IoT, інших iнструментів та електроніки.

Крім того, в рамках проекту на основі дослідження провідного досвіду європейських університетів було розроблено та впроваджено в навчальний процес університетів-партнерів 5 навчальних дисциплін з розвитку інженерних навичок, креативності та підприємницького мислення. Ще одним важливим результатом проекту стало створення партнерської мережі фаблабів із залученням бізнесу, що забезпечить їх подальший сталий розвиток та постійну підтримку молодіжного інноваційного підприємництва.

Адреса Фаблабу ХНЕУ ім. С. Кузнеця: м. Харків, пров. Інженерний,4 , [email protected] 

Деталі про проект ERASMUS+ FABLAB: http://fablab-erasmus.eu/ 

Координаторка проекту в Україні: проф. Золотарьова І. О. [email protected] 

Попередня Академія ЄС – Східне партнерство (11-15.02.2019, м. Київ)